5 Sposoby na znalezienie wymarzonej pracy

Poszukujący pracy mogą spędzić dużo czasu na szukaniu miejsc pracy i masowym wysyłaniu CV,  nie mówiąc już o lądowaniu na rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawcy nadal otrzymują mnóstwo aplikacji na jedno...

Poszukujący pracy mogą spędzić dużo czasu na szukaniu miejsc pracy i masowym wysyłaniu CV,  nie mówiąc już o lądowaniu na rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawcy nadal otrzymują mnóstwo aplikacji na jedno stanowisko pracy, zarówno z serwisów społecznościowych, jak i tablic ogłoszeń o pracę.

Skuteczne poszukiwanie pracy i generowanie zainteresowania pracodawców wymaga starannego przemyślenia, badań i strategii. Aby pomóc zmaksymalizować szanse na znalezienie pracy i wejście na pożądaną ścieżkę kariery, należy rozważyć wykonanie tych pięciu kroków.

 1. Zrozumienie kryteriów poszukiwania pracy.

Określ swoje pięć najważniejszych priorytetów – czy jest to kultura firmy, wynagrodzenie czy konkretne stanowisko pracy. Jeśli rozumiesz, co Cię motywuje jako pracownika, łatwiej będzie Ci kierować swoje aplikacje do możliwości, które odpowiadają Twoim umiejętnościom i ambicjom.

Bądź również elastyczny. Nie chcesz, aby Twoja specyfikacja kosztowała Cię wymarzoną pracę w Twojej wymarzonej firmie. Sugerujemy, że jeśli dojdziesz do punktu, w którym przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną na temat pracy w firmie, dla której chcesz pracować, ale to nie do końca pasuje, bądź szczery w dziale kadr lub u rekrutera, jeśli chodzi o Twoją wiedzę i chęć do pracy w tej firmie. Zawsze istnieje możliwość lepszego otwarcia się w tej firmie.

 1. Stwórz listę ofert pracy, które spełniają Twoje kryteria.

Kiedy już będziesz w stanie wyartykułować to, czego szukasz w pracy, skorzystaj z tych kryteriów, aby poprowadzić się w poszukiwaniach. Stwórz listę, aby śledzić informacje. Użyj formatu, który najbardziej Ci odpowiada.

 1. Przeczytaj dokładnie opis stanowiska.

Czytanie opisu stanowiska podczas poszukiwania pracy może zająć trochę czasu, ale na dłuższą metę jest to duża oszczędność czasu; nie będziesz ubiegał się o pracę, na którą jesteś mało prawdopodobnym kandydatem.

Firmy mają na ogół ograniczoną elastyczność w zakresie obowiązkowych wymogów, czy to w odniesieniu do konkretnego stopnia naukowego, czy też konkretnego doświadczenia zawodowego. Jeśli jednak masz pewność, że jesteś w stanie wykonywać swoją pracę, powinieneś być przygotowany na to, by dokładnie wyjaśnić, w jaki sposób Twoje umiejętności lub doświadczenie mają zastosowanie do danej okazji.

 1. Dostosuj swoje CV i list motywacyjny.

Opracuj zarówno list motywacyjny, jak i CV, aby efektywnie dotrzeć do danej firmy, na dane stanowisko. Posiadanie wielu „wersji” życiorysu może być skutecznym sposobem na dostosowanie doświadczenia do konkretnej roli lub branży.

 1. Aktywuj swoją sieć poleceń.

Wiele ofert pracy nie jest ogłaszanych, dlatego udział w odpowiednich wydarzeniach i konferencjach branżowych, wykładach i seminariach dotyczących kariery zawodowej, imprezach dla absolwentów czy szkoleniach może się opłacić. Daj znać ludziom, że szukasz, i zapytaj o wolne stanowiska.

Daj również znać znajomym, że szukasz i zapytaj, czy możesz wysłać im swoje CV e-mailem, aby dać im znać o swoim doświadczeniu i umiejętnościach. Możliwe, że przynajmniej jeden z twoich przyjaciół jest jedną z tych osób, które znają wszystkich i znają kilka osób, które mogą udzielić wskazówek lub postawić stopę w twoich drzwiach.

Podczas gdy nie ma magicznej kuli, jeśli chodzi o znalezienie pracy, skupienie się na wyszukiwaniu pracy na jakości nad ilością i aktywowaniu swoich relacji jest drogą do celu.

Po więcej poradników w temacie poszukiwania pracy znajdziesz na http://rekrutacjahr.pl/

Kategorie
Biznes
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

Podobne wpisy

 • Reklama na Facebook

  Jak zwiększyć efektywność reklam na FB?

  Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego, że Facebook jest narzędziem, dzięki któremu możemy zwiększać sprzedaż swoich produktów i usług. Dzięki możliwości wystawiania reklam wiele firm pozyskało nowych klientów. Niestety,...
 • Aby mieć porządek w dokumentach

  Mimo że obecnie wiele dokumentów na postać elektroniczną, to wciąż duża liczba ma postać papierową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami niektóre z tych dokumentów muszą być przechowywane przez pewien, ściśle...
 • Pracodawcy muszą walczyć o młodych pracowników

  Bywają sytuacje, kiedy na 10 umówionych spotkań z kandydatami nie przychodzi nikt i dla dzisiejszego pokolenia millenialsów jest to niestety typowe zachowanie – mówi Anna Panek, dyrektor HR w Vivus Finance. Jak podkreśla,...
 • Biznes jutra będzie oparty na innowacjach

  – Biznes jutra będzie oparty na innowacjach, bez których nie będzie rozwoju gospodarczego ani przemysłu 4.0. – podkreśla Robert Kośla z Ministerstwa Cyfryzacji. Jednak nowe technologie, chociażby te powiązane z analizą i przetwarzaniem...