„Color note” czyli popularne na całym świecie kolorowe karteczki samoprzylepne

W obecnych czasach większość osób pracuje w biurach oraz w wielkich korporacjach, niektórzy zaś maja swoje własne firmy. W takich miejscach korzystamy z różnorakich artykułów papierniczych a także wykorzystujemy...

W obecnych czasach większość osób pracuje w biurach oraz w wielkich korporacjach, niektórzy zaś maja swoje własne firmy. W takich miejscach korzystamy z różnorakich artykułów papierniczych a także wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który ułatwia nam pracę. Więcej o artykułach biurowych ułatwiających pracę w biurze na: www.pizzeria-alcatraz.pl. Będzie to między innymi komputer, rzutnik, kopiarka czy drukarka. Jednak wśród nieodłącznych biurowych gadżetów pojawiają się także długopisy, ołówki oraz korektory, zszywacze czy karteczki kolorowe. Niegdyś korzystaliśmy wyłącznie z tych kolorowych, papierowych, obecnie pojawiają się również formy elektroniczne tych właśnie karteczek. Czym więc będzie Color note? Jaka jest tego historia i w jaki sposób może to ułatwiać życie?

KOLOROWE KARTECZKI SAMOPRZYLEPNE – RODZAJE

Kolorowe karteczki mogą mieć różny kształt, kolory czy wielkości. Mogą mieć charakter samoprzylepny albo nie. Oczywiście wersja bez kleju będzie wygodna, zaś ta z samoprzylepną formą będzie do wykorzystania w momencie, gdy chcemy umieścić karteczkę w widocznym miejscu, by inni mogli ją zobaczyć. W biurze, gdzie tych spraw do załatwienia jest wiele bez takich karteczek, które będą wszystko nam przypominać, tak naprawdę trudno będzie funkcjonować. Szeregując karteczki będzie można układać sobie myśli i dzięki temu uda się skutecznie rozplanować dzień. Segregowac możemy także a nawet powinniśmy dokumenty, używając w tym celu segregatorów biurowych. Wiecej na ten temat przeczytasz na www.zielone.org.pl

Najczęściej właśnie używa się wersje samoprzylepne, które rzeczywiście sprawdzają się najlepiej. Wydaje się nam to proste, ale tak naprawdę wiele się zmieniło od momentu, gdy te karteczki pojawiły się po raz pierwszy. W latach 70-tych minionego wieku mieliśmy przypadkowo pojawienie się tych kartek, gdy doktor Spencer Silver próbował znaleźć klej odpowiadający za łączenie metali. Pierwsze takie karteczki pojawiły się w sprzedaży około 10 lat później i okazało się, że w ten sposób stały się hitem. Na początku pojawiły się propozycje w kolorze żółtym, teraz karteczki są już zróżnicowane pod kątem kolorów i pojawiają się również zróżnicowane propozycje również, gdy chodzi o kształty takich karteczek.

Głównym przeznaczeniem takich karteczek jest tworzenie krótkich informacji, które mają istotne znaczenie dla organizacji pracy. najczęściej te karteczki wieszamy w tym miejscu, gdzie będą dobrze widoczne i informacja dotrze do tych osób, do których ma docierać. Jeśli chodzi o inne rozwiązanie, które się pojawia to właśnie ciekawa propozycja aplikacji Color Note, która pozwala stworzyć swój własny notatnik w smartfonie czy tablecie.

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

Podobne wpisy