Jak sprzedać nieruchomość bez pośrednika?

Mobilność to słowo klucz w dzisiejszej rzeczywistości. Nierzadko się mówi, że kto posiądzie tę umiejętność ten odniesie sukces. By sprostać temu wyzwaniu człowiek musi się stale dostosowywać do nowych...

Mobilność to słowo klucz w dzisiejszej rzeczywistości. Nierzadko się mówi, że kto posiądzie tę umiejętność ten odniesie sukces. By sprostać temu wyzwaniu człowiek musi się stale dostosowywać do nowych warunków życia i pracy. Nieodłącznym elementem tego procesu jest częsta zmiana zamieszkania.

Według potocznej opinii, kupno i sprzedaż nieruchomości to operacje, które generują stres. Na dodatek wymagają wysiłku, czasu i środków.  Wcale tak nie musi być, jeśli wybierzemy najkorzystniejszy i najbardziej komfortowy sposób pozbycia się działki, domu lub mieszkania. Pomoc biura nieruchomości czy samodzielna sprzedaż – to kluczowy dylemat w tej kwestii.

Wydaje się, że jeśli dysponujemy przynajmniej ogólną wiedzą o rynku nieruchomości i mamy trochę chęci to powinniśmy wybrać tę drugą opcję. To rozwiązanie wymaga odrobiny wysiłku, ale zdecydowanie jest korzystniejsze z punktu widzenia naszych finansów. Dzięki samodzielnej sprzedaży uzyskana suma może być nawet o 5 – 10% wyższa, w stosunku do tej, którą moglibyśmy ostatecznie otrzymać przy zaangażowaniu pośrednika.

Samodzielna sprzedaż mieszkania nie jest taka trudna, jak się to powszechnie wskazuje. Wystarczy tylko pamiętać tylko o kilku najważniejszych elementach. Sprzedający musi dobrze oszacować nieruchomość oraz przygotować wszystkie niezbędne dokumenty oraz samą nieruchomość.

Obecnie osoba sprzedająca samodzielnie nieruchomość, dzięki wirtualnej sieci, ma bardzo ułatwione zadanie. Może choćby skorzystać z internetowego biura ogłoszeń http://www.odwlasciciela.pl. Serwis swoim użytkownikom zapewnia wiele udogodnień, co sprawia, że przez cały proces sprzedaży można szybko i sprawnie przejść. Umożliwia publikację oferty na wielu współpracujących z nim portalach równocześnie.

Zainteresowany wypełnia tylko jeden formularz (zamiast wypełniania wielu przy dodawaniu ogłoszeń do każdego serwisu z osobna) oraz uiszcza jedną opłatę. To bardzo korzystne rozwiązanie. Dzięki temu, sprzedający przy pomocy jednego anonsu, bez angażowania dużego budżetu może dotrzeć ze swoją ofertą do dużej rzeszy potencjalnych klientów. Ponadto serwis oferuje możliwość zamówienia baneru, który może zostać zamocowany na balkonie mieszkania lub ogrodzeniu domu. Na rynku nieruchomości to sprawdzony instrument, który pozwala wypromować ofertę wśród mieszkańców dzielnicy i miasta.

Samodzielna sprzedaż mieszkania to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Wypełnienie jednego formularza zajmuje o wiele mniej czasu niż konieczność kilkukrotnego kontaktu z biurem nieruchomości. Dodatkowo ogłoszenie można dodać do serwisu w dogodnym dla siebie czasie, nawet w nocy. A co najważniejsze, koszt sprzedaży nieruchomości z pomocą internetowego biura jest korzystniejszy finansowo. Nie musimy uiszczać prowizji pośrednikowi. Oczywiście, o czym nie można zapomnieć, samodzielna sprzedaż nieruchomości, poza korzyściami wymiernymi, daje także olbrzymią satysfakcję. Warto ją odczuć.

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

Podobne wpisy