Kiedy założyć konto oszczędnościowe?

Gdy byłeś mały skrupulatnie zbierałeś pieniądze do skarbonki lub wpisywałeś je na swoje konto Szkolnych Kas Oszczędnościowych. A jak jest z tym Twoim oszczędzaniem teraz? Starasz się odkładać na...

Gdy byłeś mały skrupulatnie zbierałeś pieniądze do skarbonki lub wpisywałeś je na swoje konto Szkolnych Kas Oszczędnościowych. A jak jest z tym Twoim oszczędzaniem teraz? Starasz się odkładać na przyszłość bądź na jakiś cel, czy żyjesz chwilą nie myśląc o przyszłości? Jeśli do tej pory nie zgromadziłeś żadnego większego kapitału, który pozwoliłby Ci się utrzymać w razie przysłowiowego potknięcia nogi, czy gdy zabraknie Ci pieniędzy na jakiś cel, czas byś już dziś założył konto oszczędnościowe!

Dlaczego warto założyć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to statystycznie najczęściej wybierane zabezpieczenie finansowe przez wielu Polaków. Jest równie popularnych produktem jak lokata, jednak różni się jednym ważnym aspektem – to właśnie konto oszczędnościowe nie zamyka Ci możliwości dysponowania Twoimi pieniędzmi. Jeśli więc zależy Ci na płynności finansowej i dostępnie do zgromadzonych środków, przy jednoczesnym ich wzrastaniu, załóż konto oszczędnościowe już dziś!

Formalności przez internet!

Podobnie jak inne instytucje pożytku publicznego, banki wychodzą frontem do swojego klienta, umożliwiając mu założenie na przykład właśnie konta oszczędnościowego przez Internet! Nie musisz wychodzić z domu i stać w długich kolejkach do konsultanta. Wystarczy wejść na stronę https://www.getinbank.pl/finanse-osobiste/oferta/konta/konto-oszczednosciowe, wypełnić wniosek online, czekać na rozpatrzenie prośby, a następnie na kuriera, który przyjdzie z Twoją umową. Możesz ją podpisać w domu i tuż po zatwierdzeniu, cieszyć się aktywowanym kontem oszczędnościowym! Oszczędzanie może być takie proste, wystarczy tylko chcieć!

Minusy konta oszczędnościowego?

Niestety, konta oszczędnościowe, mają też swoje minusy. Największym z nich jest zmienne i mniejsze oprocentowanie niż to, które zazwyczaj oferują banki na lokatach. Jeśli więc zależy Ci wyłącznie na dużym zysku i nie odczuwasz potrzeby stałego dostępu do gromadzonych pieniędzy, być może to właśnie lokata będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się osobiście, mailowo lub telefonicznie z przedstawicielem wybranego banku, który z bez problemu dobierze produkt skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Kategorie
Finanse
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

Podobne wpisy