Namierzanie telefonu

Namierzenie telefonu to temat, który wzbudza coraz większe zainteresowanie. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób będzie można namierzyć telefon. Sytuacji, w których taka usługa może okazać się przydatna...

Namierzenie telefonu to temat, który wzbudza coraz większe zainteresowanie. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób będzie można namierzyć telefon. Sytuacji, w których taka usługa może okazać się przydatna będzie rzeczywiście sporo. Można tutaj mówić o namierzaniu telefonu dziecka przez rodziców, partnera, czy pracowników, by w ten sposób  kontrolować ich czas pracy i zachowania z flotą dostępnych w firmie samochodów. Czy jednak namierzanie telefonu rzeczywiście jest możliwe?

Namierzanie telefonu – jak to zrobić?

Ilość osób, które zainteresowane są namierzeniem telefonu jest bardzo wiele z czego chętnie korzystają również kreatywne osoby szukające naiwniaków i zarobku. Dlatego wiele stron proponujących namierzanie telefonu to niestety podmioty, które jedynie naciągają użytkowników na koszty, wymagają przesłania drogiego smsa, po którym użytkownik ma dostać informacje o położeniu urządzenia.  Jednak po przesłaniu smsa takich informacji już nie będą otrzymywać. Dlatego szukając pomocy przy namierzeniu telefonu trzeba być przede wszystkim ostrożnym, by nie dać się oszukać.

Logowanie urządzenia w stacjach bazowych

Trzeba pamiętać, że ewentualne namierzanie będzie odnosić się do namierzenia telefonu nie zaś numeru, który przypisany jest do karty SIM, która w każdym momencie może być przełożona do innego urządzenia. Każdy telefon posiada swój indywidualny, niepowtarzalny numer IMEI i to na jego podstawie może dochodzić do lokalizowania urządzenia. Pracujący telefon, który będzie miał zasięg do wykonywania połączeń musi łączyć się z tak zwanymi stacjami bazowymi. Tam zapisywane są dane urządzenia i jego numer IMEI i będzie można sprawdzić gdzie urządzenie logowało się do stacji bazowej i w ten sposób określić można jego lokalizację. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taka lokalizacja będzie jedynie z pewną dokładnością, nie całkowicie precyzyjnie. W terenie zabudowanym stacje bazowe pojawiają się nieco częściej dlatego można będzie mówić o dokładności do 50 metrów, natomiast w terenie poza miastem będzie to z dokładnością do 300 metrów, a więc będzie to raczej ogólna informacja o tym, gdzie może znajdować się urządzenie, nie będą to zaś dane dokładne. Jeśli komuś na takim precyzyjnym lokalizowaniu będzie zależeć to jednym rozwiązaniem jest lokalizowanie z użyciem GPS.

Lokalizacja przez nadajniki GPS

Obecnie zdecydowana większość wykorzystywanych urządzeń posiada nadajnik GPS. W związku z tym taki sposób lokalizowania staje się możliwy, ale w grę wchodzi również zgoda użytkownika telefonu. Jeśli chcemy dowiedzieć się, gdzie znajduje się urządzenie możemy wykonać lokalizowanie z użyciem nadajnika GPS, jednak zgodę na lokalizowanie musi wyrazić użytkownik danego telefonu. Nie zawsze jednak będzie to możliwe, np gdy poszukuje się zgubionego telefonu. W takiej sytuacji trzeba wykorzystać inne rozwiązania.

Aplikacje do lokalizowania telefonów

Posiadając konto Google będzie można powiązać z nim swoje urządzenie i w ten sposób sprawdzać jego lokalizację. Gdy urządzenie zostanie skradzione bądź zgubione będzie można z poziomu komputera wejść na konto Google i włączyć w powiązanym urządzeniu sieć internetową oraz nadajnik GPS, jeśli jest wyłączony. Następnie będzie można sprawdzić lokalizację urządzenia. Dlatego nawet jeśli znajduje się ono w niepowołanych rękach będzie można skutecznie zadbać o sprawdzenie i skontrolowanie urządzenia, a nawet wyczyszczenie najważniejszych danych.

Namierzenie telefonu będzie więc możliwe, jednak nie we wszystkich sytuacjach i często będzie uzależnione od innych warunków, jakie będzie trzeba spełnić, by uzyskać informację o tym, gdzie dane urządzenie sie znajduje. Trzeba być również ostrożnym co do tego typu usług oferowanych w sieci, ponieważ dość łatwo może dojść do próby naciągnięcia na koszty. Dlatego jeśli z takiej propozycji chce się skorzystać zawsze warto będzie sprawdzić czy rzeczywiście taka strona jest uczciwa i czy uzyskane informacje będą wiarygodne.

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

Podobne wpisy