W jaki sposób sprzedać samochód firmowy?

Od początku roku wprowadzono zmodyfikowane przepisy dotyczące sprzedawania samochodów należących do firmy. Inne są podatki, wprowadzono ograniczenia i poprawione warunki. O czym musi wiedzieć przedsiębiorca? Jakie kwestie formalne ma...

Od początku roku wprowadzono zmodyfikowane przepisy dotyczące sprzedawania samochodów należących do firmy. Inne są podatki, wprowadzono ograniczenia i poprawione warunki. O czym musi wiedzieć przedsiębiorca? Jakie kwestie formalne ma obowiązek dopełnić?

Właściciel biznesu, który przymierza się do sprzedaży samochodu musi zwrócić uwagę na dwie najważniejsze sprawy. Chodzi o to, aby odpowiednio określić przychód oraz wziąć pod uwagę opodatkowanie.

Zgodnie z prawem samochód firmowy jest majątkiem przedsiębiorstwa i tym samym przynosi konkretne zyski. Jeśli samochód jest zamortyzowany, wówczas nie trzeba doliczać dodatkowych kosztów.

Warto wiedzieć, że bez względu na sposób wniesienia auta do firmy (zakup, darowizna, zrzeczenie) po sprzedaniu trzeba odprowadzić podatek o wartości 23%. Jest to czynność obowiązkowa i sprawdzana przez odpowiednie instytucje.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl

Kategorie
Niezbędnik firmowy
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

Podobne wpisy